Omron Automation & Safety MSF4800-14-0440-XR2
MSF4800-14-0440-XR2 picture photo
Mfg. Part Number
MSF4800-14-0440-XR2
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
SAFETY LIGHT CURTAIN
Datasheet Download
MSF4800-14-0440-XR2.pdf
Availability of MSF4800-14-0440-XR2
QUANTITY
MSF4800-14-0440-XR2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MSF4800-14-0440-XR2
Internal Part NumberEIS-MSF4800-14-0440-XR2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSF4800-14-0440-XR2
Related LinksMSF4800-1, MSF4800-14-0440-XR2 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
MSF4800-14-0440-XR2 Details Description
Related parts for MSF4800-14-0440-XR2
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 5/8" datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK SMA 50 OHM datasheet.pdf
MOTOR BRUSHED DC GEAR 1.4W 12V datasheet.pdf
BRACKET 3.5" 2U FOR 19" RACK datasheet.pdf
IC FPGA 71 I/O 100VQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
RES 10.7K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 NYLON 16MM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CAP FILM 27NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf