Omron Automation & Safety MSF4800-20-0640-R2
MSF4800-20-0640-R2 picture photo
Mfg. Part Number
MSF4800-20-0640-R2
Brief Description
RECEIVER SAFETY LIGHT CURTAIN
Datasheet Download
MSF4800-20-0640-R2.pdf
Availability of MSF4800-20-0640-R2
QUANTITY
MSF4800-20-0640-R2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MSF4800-20-0640-R2
Internal Part NumberEIS-MSF4800-20-0640-R2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSF4800-20-0640-R2
Related LinksMSF4800-2, MSF4800-20-0640-R2 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
MSF4800-20-0640-R2 Details Description
Related parts for MSF4800-20-0640-R2
RES SMD 4.42KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
VARISTOR 29.7V 500A DISC 7MM datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 1 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 495MA 320 MOHM datasheet.pdf
CONN SKT RCPT 12SKT CRIMP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB datasheet.pdf
FIXED IND 2.4NH 800MA 150 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf