Omron Automation & Safety MSF4800A-20-0440-10X-30R
MSF4800A-20-0440-10X-30R picture photo
Mfg. Part Number
MSF4800A-20-0440-10X-30R
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
SAFETY LIGHT CURTAIN
Datasheet Download
MSF4800A-20-0440-10X-30R.pdf
Availability of MSF4800A-20-0440-10X-30R
QUANTITY
MSF4800A-20-0440-10X-30R Order Process
Ship out your order
Specifications of MSF4800A-20-0440-10X-30R
Internal Part NumberEIS-MSF4800A-20-0440-10X-30R
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSF4800A-20-0440-10X-30R
Related LinksMSF4800A-20-, MSF4800A-20-0440-10X-30R Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
MSF4800A-20-0440-10X-30R Details Description
Related parts for MSF4800A-20-0440-10X-30R
Crystal 12.0000MHz 30ppm 20pF 60 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CABLE COAXIAL RG11 14AWG 1000' datasheet.pdf
IC ANLG SW SPST DUAL NO 8-MSOP datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 3/8-24UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONTROL TEMP 100-240V PANEL MT datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 27POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 71VC SOT23 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf