Omron Automation & Safety MSF4800A-30-1000
MSF4800A-30-1000 picture photo
Mfg. Part Number
MSF4800A-30-1000
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
SAFETY LIGHT CURTAIN
Datasheet Download
MSF4800A-30-1000.pdf
Availability of MSF4800A-30-1000
QUANTITY
MSF4800A-30-1000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MSF4800A-30-1000
Internal Part NumberEIS-MSF4800A-30-1000
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSF4800A-30-1000
Related LinksMSF4800A, MSF4800A-30-1000 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
MSF4800A-30-1000 Details Description
Related parts for MSF4800A-30-1000
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC ELECTRONIC BALLAST CTRL 8-SOP datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 19POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
RES 69K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
MICRO 15 SKT 24" RBW JACKS datasheet.pdf
500 TB SPR CLA 2WIRES datasheet.pdf
762 TB SOC RA PCB/D WF datasheet.pdf
TRANS NPN 50V DUAL BIPO SC88-6 datasheet.pdf