Omron Automation & Safety MSF4800A-30-1280
MSF4800A-30-1280 picture photo
Mfg. Part Number
MSF4800A-30-1280
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
SAFETY LIGHT CURTAIN
Datasheet Download
MSF4800A-30-1280.pdf
Availability of MSF4800A-30-1280
QUANTITY
MSF4800A-30-1280 Order Process
Ship out your order
Specifications of MSF4800A-30-1280
Internal Part NumberEIS-MSF4800A-30-1280
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSF4800A-30-1280
Related LinksMSF4800A, MSF4800A-30-1280 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
MSF4800A-30-1280 Details Description
Related parts for MSF4800A-30-1280
RES SMD 1.2M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2MH 280MA 4.4 OHM TH datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM40H/MC40G/MDM40H datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 162 OHM 1% 30W datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HDR 19POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 1.6A 70 MOHM TH datasheet.pdf