Omron Automation & Safety MSF4800S-14-1400-10X-10R
MSF4800S-14-1400-10X-10R picture photo
Mfg. Part Number
MSF4800S-14-1400-10X-10R
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
SAFETY LIGHT CURTAIN
Datasheet Download
MSF4800S-14-1400-10X-10R.pdf
Availability of MSF4800S-14-1400-10X-10R
QUANTITY
MSF4800S-14-1400-10X-10R Order Process
Ship out your order
Specifications of MSF4800S-14-1400-10X-10R
Internal Part NumberEIS-MSF4800S-14-1400-10X-10R
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSF4800S-14-1400-10X-10R
Related LinksMSF4800S-14-, MSF4800S-14-1400-10X-10R Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
MSF4800S-14-1400-10X-10R Details Description
Related parts for MSF4800S-14-1400-10X-10R
SWITCH SPDT 3A 40GF PCB 125V datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPST 8A 6V datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES MULT OHM TO236-3 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 26POS STRGHT PINS datasheet.pdf
RACK AND PANEL RCPT 400POS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 40POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CAP FILM 27UF 5% 1.3KVDC RADIAL datasheet.pdf
RES 117K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf