Omron Automation & Safety MSF4800S-20-0920-SB1
MSF4800S-20-0920-SB1 picture photo
Mfg. Part Number
MSF4800S-20-0920-SB1
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
SAFETY LIGHT CURTAIN
Datasheet Download
MSF4800S-20-0920-SB1.pdf
Availability of MSF4800S-20-0920-SB1
QUANTITY
MSF4800S-20-0920-SB1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MSF4800S-20-0920-SB1
Internal Part NumberEIS-MSF4800S-20-0920-SB1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSF4800S-20-0920-SB1
Related LinksMSF4800S-2, MSF4800S-20-0920-SB1 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
MSF4800S-20-0920-SB1 Details Description
Related parts for MSF4800S-20-0920-SB1
CONN RECEPT VERT 60POS 1.27MM datasheet.pdf
AMP RFIC LNA GAAS 5V SOT-363 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 176LQFP datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CABLE 12COND 14AWG SLATE 500' datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
750 TB SPRING CLAMP datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 3.5% 1600VDC RAD datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 50V SMD datasheet.pdf