Omron Automation & Safety MSF4800S-30-1040-10X-10R
MSF4800S-30-1040-10X-10R picture photo
Mfg. Part Number
MSF4800S-30-1040-10X-10R
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
SAFETY LIGHT CURTAIN
Datasheet Download
MSF4800S-30-1040-10X-10R.pdf
Availability of MSF4800S-30-1040-10X-10R
QUANTITY
MSF4800S-30-1040-10X-10R Order Process
Ship out your order
Specifications of MSF4800S-30-1040-10X-10R
Internal Part NumberEIS-MSF4800S-30-1040-10X-10R
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSF4800S-30-1040-10X-10R
Related LinksMSF4800S-30-, MSF4800S-30-1040-10X-10R Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
MSF4800S-30-1040-10X-10R Details Description
Related parts for MSF4800S-30-1040-10X-10R
SWITCH SLIDE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.9NH 600MA 150 MOHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
350 TB SPR CLA 180D A/T datasheet.pdf
OTHER ELASTOMERS datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf