Omron Automation & Safety MSF4800S-30-1920-10X-10R
MSF4800S-30-1920-10X-10R picture photo
Mfg. Part Number
MSF4800S-30-1920-10X-10R
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
SAFETY LIGHT CURTAIN
Datasheet Download
MSF4800S-30-1920-10X-10R.pdf
Availability of MSF4800S-30-1920-10X-10R
QUANTITY
MSF4800S-30-1920-10X-10R Order Process
Ship out your order
Specifications of MSF4800S-30-1920-10X-10R
Internal Part NumberEIS-MSF4800S-30-1920-10X-10R
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSF4800S-30-1920-10X-10R
Related LinksMSF4800S-30-, MSF4800S-30-1920-10X-10R Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
MSF4800S-30-1920-10X-10R Details Description
Related parts for MSF4800S-30-1920-10X-10R
SWITCH DIP SIDE ACTUATED 8POS 5V datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 6.3V 10% 1411 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 500W datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
RES 11.8 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 118MA 3.2 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 75POS .050 THRUHL datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 125A datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 550MA 160 MOHM datasheet.pdf