Texas Instruments MSP-FET430U64
MSP-FET430U64 picture photo
Mfg. Part Number
MSP-FET430U64
Manufacturer
Product Category
In-Circuit Programmers, Emulators, and Debuggers
Brief Description
KIT MSP 430/PROGRAMMER 64PIN
Datasheet Download
MSP-FET430U64.pdf
Availability of MSP-FET430U64
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MSP-FET430U64 Order Process
Ship out your order
Specifications of MSP-FET430U64
Internal Part NumberEIS-MSP-FET430U64
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyIn-Circuit Programmers, Emulators, and Debuggers
SeriesIAR Kickstart
TypeFlash Emulation Tool (FET)
For Use With/Related ProductsMSP430 Devices 64 pin PM-Package
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSP-FET430U64
Related LinksMSP-FE, MSP-FET430U64 Datasheet, Texas Instruments Distributor
MSP-FET430U64 Details Description
Related parts for MSP-FET430U64
CONN EDGECARD 98POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:1 4.5GHZ 16MLF datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 5A 250VAC 2SMD datasheet.pdf
LED PANEL IND WHT 10VDC CYL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
N4X 3-PT FREESTANDING ENCL datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf