Vishay/Dale MSP06A0110K0GEJ
MSP06A0110K0GEJ picture photo
Mfg. Part Number
MSP06A0110K0GEJ
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 10K OHM 6SIP
Datasheet Download
MSP06A0110K0GEJ.pdf
Availability of MSP06A0110K0GEJ
QUANTITY
MSP06A0110K0GEJ Order Process
Ship out your order
Specifications of MSP06A0110K0GEJ
Internal Part NumberEIS-MSP06A0110K0GEJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package38
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMSP
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins6
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case6-SIP
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.590" L x 0.090" W (14.99mm x 2.29mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSP06A0110K0GEJ
Related LinksMSP06A0, MSP06A0110K0GEJ Datasheet, Vishay/Dale Distributor
MSP06A0110K0GEJ Details Description
Related parts for MSP06A0110K0GEJ
IC MOSFET DRIVER N-CH 10-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC GATE NAND 1CH 13-INP 16-SOIC datasheet.pdf
ENCODER KIT 3CH INCREMENT 500CPR datasheet.pdf
RES 205 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 21.3KOHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
Crystal 10.0000MHz 30ppm 12pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
POT 5 OHM 225W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT datasheet.pdf
SEAL CAP HSG 3P, AMPSEAL16 SEA datasheet.pdf
1.8 V Low Power CMOS Rail-to-Rail Input/Output Operational Amplifier IC datasheet.pdf