Vishay/Dale MSP06A012K20GEJ
MSP06A012K20GEJ picture photo
Mfg. Part Number
MSP06A012K20GEJ
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 2.2K OHM 6SIP
Datasheet Download
MSP06A012K20GEJ.pdf
Availability of MSP06A012K20GEJ
QUANTITY
MSP06A012K20GEJ Order Process
Ship out your order
Specifications of MSP06A012K20GEJ
Internal Part NumberEIS-MSP06A012K20GEJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package38
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMSP
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins6
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case6-SIP
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.590" L x 0.090" W (14.99mm x 2.29mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSP06A012K20GEJ
Related LinksMSP06A0, MSP06A012K20GEJ Datasheet, Vishay/Dale Distributor
MSP06A012K20GEJ Details Description
Related parts for MSP06A012K20GEJ
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 128VWM 217.35VC SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf