Vishay/Dale MSP06A01510RGEJ
MSP06A01510RGEJ picture photo
Mfg. Part Number
MSP06A01510RGEJ
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 510 OHM 6SIP
Datasheet Download
MSP06A01510RGEJ.pdf
Availability of MSP06A01510RGEJ
QUANTITY
MSP06A01510RGEJ Order Process
Ship out your order
Specifications of MSP06A01510RGEJ
Internal Part NumberEIS-MSP06A01510RGEJ
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)510
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins6
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.590" L x 0.090" W (14.99mm x 2.29mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSP06A01510RGEJ
Related LinksMSP06A0, MSP06A01510RGEJ Datasheet, Vishay/Dale Distributor
MSP06A01510RGEJ Details Description
Related parts for MSP06A01510RGEJ
REG SW 2.5/1.2V 9A DUAL SMD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 7A POWERDI5 datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf