Vishay/Dale MSP06A03100KGEJ
MSP06A03100KGEJ picture photo
Mfg. Part Number
MSP06A03100KGEJ
Brief Description
RES ARRAY 3 RES 100K OHM 6SIP
Datasheet Download
MSP06A03100KGEJ.pdf
Availability of MSP06A03100KGEJ
QUANTITY
MSP06A03100KGEJ Order Process
Ship out your order
Specifications of MSP06A03100KGEJ
Internal Part NumberEIS-MSP06A03100KGEJ
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±2%
Number of Resistors3
Number of Pins6
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.590" L x 0.090" W (14.99mm x 2.29mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSP06A03100KGEJ
Related LinksMSP06A0, MSP06A03100KGEJ Datasheet, Vishay/Dale Distributor
MSP06A03100KGEJ Details Description
Related parts for MSP06A03100KGEJ
IC OPAMP VFB 200MHZ 8DIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 9.2A D2PAK datasheet.pdf
CONN FFC VERT 40POS 1.25MM PCB datasheet.pdf
BAG SHLD METAL-IN ZIP 4X6 datasheet.pdf
OSC VCXO 500.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
LED COOL WHITE 1206 SMD datasheet.pdf
IC FPGA 960 I/O 1513FCBGA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 1.5A SOT23 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
RES 1.15K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf