Vishay/Dale MSP06A0347K0GEJ
MSP06A0347K0GEJ picture photo
Mfg. Part Number
MSP06A0347K0GEJ
Brief Description
RES ARRAY 3 RES 47K OHM 6SIP
Datasheet Download
MSP06A0347K0GEJ.pdf
Availability of MSP06A0347K0GEJ
QUANTITY
MSP06A0347K0GEJ Order Process
Ship out your order
Specifications of MSP06A0347K0GEJ
Internal Part NumberEIS-MSP06A0347K0GEJ
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±2%
Number of Resistors3
Number of Pins6
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.590" L x 0.090" W (14.99mm x 2.29mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSP06A0347K0GEJ
Related LinksMSP06A0, MSP06A0347K0GEJ Datasheet, Vishay/Dale Distributor
MSP06A0347K0GEJ Details Description
Related parts for MSP06A0347K0GEJ
TERM BLOCK HDR 20POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 2.7 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CARD EDGE 40POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES SMD 6.19 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES 412K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN HEADER 68POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 50W TO204AD datasheet.pdf
CONDUCTIVE TAPE 86-750 13MM WIDE datasheet.pdf