Vishay/Dale MSP08A0312K0GEJ
MSP08A0312K0GEJ picture photo
Mfg. Part Number
MSP08A0312K0GEJ
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 12K OHM 8SIP
Datasheet Download
MSP08A0312K0GEJ.pdf
Availability of MSP08A0312K0GEJ
QUANTITY
MSP08A0312K0GEJ Order Process
Ship out your order
Specifications of MSP08A0312K0GEJ
Internal Part NumberEIS-MSP08A0312K0GEJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package28
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMSP
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case8-SIP
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.790" L x 0.090" W (20.07mm x 2.29mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSP08A0312K0GEJ
Related LinksMSP08A0, MSP08A0312K0GEJ Datasheet, Vishay/Dale Distributor
MSP08A0312K0GEJ Details Description
Related parts for MSP08A0312K0GEJ
MOSFET N-CH 80V 9.3A 8-SOIC datasheet.pdf
IC VOLTAGE MON TRIPLE OV 8-MSOP datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 3.6V SNT-4A datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS .100" STACKER datasheet.pdf
CONN RCPT 9 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4-SSOP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
RES 6.49M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf