Vishay/Dale MSP10C01100RGEJ
MSP10C01100RGEJ picture photo
Mfg. Part Number
MSP10C01100RGEJ
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 100 OHM 10SIP
Datasheet Download
MSP10C01100RGEJ.pdf
Availability of MSP10C01100RGEJ
QUANTITY
MSP10C01100RGEJ Order Process
Ship out your order
Specifications of MSP10C01100RGEJ
Internal Part NumberEIS-MSP10C01100RGEJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package22
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMSP
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)100
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element250mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case10-SIP
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.990" L x 0.090" W (25.15mm x 2.29mm)
Height0.350" (8.89mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSP10C01100RGEJ
Related LinksMSP10C0, MSP10C01100RGEJ Datasheet, Vishay/Dale Distributor
MSP10C01100RGEJ Details Description
Related parts for MSP10C01100RGEJ
FIXED IND 15NH 900MA 100 MOHM datasheet.pdf