Vishay/Dale MSP10C0147K0GEJ
MSP10C0147K0GEJ picture photo
Mfg. Part Number
MSP10C0147K0GEJ
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 47K OHM 10SIP
Datasheet Download
MSP10C0147K0GEJ.pdf
Availability of MSP10C0147K0GEJ
QUANTITY
MSP10C0147K0GEJ Order Process
Ship out your order
Specifications of MSP10C0147K0GEJ
Internal Part NumberEIS-MSP10C0147K0GEJ
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element250mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.990" L x 0.090" W (25.15mm x 2.29mm)
Height0.350" (8.89mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSP10C0147K0GEJ
Related LinksMSP10C0, MSP10C0147K0GEJ Datasheet, Vishay/Dale Distributor
MSP10C0147K0GEJ Details Description
Related parts for MSP10C0147K0GEJ
TOOL CRIMP SEALED CONN. datasheet.pdf
CONN FERRULE UNINSUL 16AWG datasheet.pdf
FAN AXIAL 522X159MM 230VAC WIRE datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
MODULE IGBT CBI E2 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 1.5KV DARL 8DIP BJ datasheet.pdf
RES 80.6K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 50V S2H 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.810" 3MM 2LD datasheet.pdf
RES 57.6 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf