Vishay/Dale MSP10C0147K0GEJ
MSP10C0147K0GEJ picture photo
Mfg. Part Number
MSP10C0147K0GEJ
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 47K OHM 10SIP
Datasheet Download
MSP10C0147K0GEJ.pdf
Availability of MSP10C0147K0GEJ
QUANTITY
MSP10C0147K0GEJ Order Process
Ship out your order
Specifications of MSP10C0147K0GEJ
Internal Part NumberEIS-MSP10C0147K0GEJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package22
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMSP
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element250mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case10-SIP
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.990" L x 0.090" W (25.15mm x 2.29mm)
Height0.350" (8.89mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSP10C0147K0GEJ
Related LinksMSP10C0, MSP10C0147K0GEJ Datasheet, Vishay/Dale Distributor
MSP10C0147K0GEJ Details Description
Related parts for MSP10C0147K0GEJ
CONN HEADER 21PS .100 SINGLE SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .100" SNGL GOLD datasheet.pdf
RES 3.61K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG TRIAX PIN SLDER datasheet.pdf
BRONZE SERV POST CONN #2 SOL-2/ datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
MICRO 25C P 6" WHT JACKP datasheet.pdf
LED ASSY RA 2X3MM 4X1 HER DIFF datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1.5A DDPAK datasheet.pdf