Micron Technology MT16VDDT6464AG-335G6
MT16VDDT6464AG-335G6 picture photo
Mfg. Part Number
MT16VDDT6464AG-335G6
Brief Description
MODULE DDR 512MB 184-DIMM
Datasheet Download
MT16VDDT6464AG-335G6.pdf
Availability of MT16VDDT6464AG-335G6
QUANTITY
MT16VDDT6464AG-335G6 Order Process
Ship out your order
Specifications of MT16VDDT6464AG-335G6
Internal Part NumberEIS-MT16VDDT6464AG-335G6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Series-
Memory TypeDDR SDRAM
Memory Size512MB
Speed333MT/s
Package / Case184-DIMM
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT16VDDT6464AG-335G6
Related LinksMT16VDDT64, MT16VDDT6464AG-335G6 Datasheet, Micron Technology Distributor
MT16VDDT6464AG-335G6 Details Description
Related parts for MT16VDDT6464AG-335G6
RES SMD 36 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMC datasheet.pdf
SENSOR 75PSIS 1/8 NPT 5V 12" datasheet.pdf
RES 21 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SLAD 180/22 B OG4.5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
OSC XO 60.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 3PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf