Micron Technology MT18HVS25672PKZ-80EH2
MT18HVS25672PKZ-80EH2 picture photo
Mfg. Part Number
MT18HVS25672PKZ-80EH2
Brief Description
MODULE DDR2 SDRAM 2GB MINIRDIMM
Datasheet Download
MT18HVS25672PKZ-80EH2.pdf
Availability of MT18HVS25672PKZ-80EH2
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MT18HVS25672PKZ-80EH2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MT18HVS25672PKZ-80EH2
Internal Part NumberEIS-MT18HVS25672PKZ-80EH2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 04/Feb/2014
Updated LTB Date Revision 17/Jun/2014
Memory TypeDDR2 SDRAM
Memory Size2GB
Speed800MT/s
Package / Case244-MiniRDIMM
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT18HVS25672PKZ-80EH2
Related LinksMT18HVS256, MT18HVS25672PKZ-80EH2 Datasheet, Micron Technology Distributor
MT18HVS25672PKZ-80EH2 Details Description
Related parts for MT18HVS25672PKZ-80EH2
IC OTP 256KBIT 90NS 28TSOP datasheet.pdf
INDICATOR RECT AMB ILLUM CLR CAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 100KSPS 24-DIP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 150MW SMINI3 datasheet.pdf
RES SMD 14 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 332K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf