Micron Technology MT18VDDF12872HY-335J1
MT18VDDF12872HY-335J1 picture photo
Mfg. Part Number
MT18VDDF12872HY-335J1
Brief Description
MODULE DDR SDRAM 1GB 200SODIMM
Datasheet Download
MT18VDDF12872HY-335J1.pdf
Availability of MT18VDDF12872HY-335J1
QUANTITY
MT18VDDF12872HY-335J1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MT18VDDF12872HY-335J1
Internal Part NumberEIS-MT18VDDF12872HY-335J1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 23/Jan/2015
Series-
Memory TypeDDR SDRAM
Memory Size1GB
Speed333MT/s
Package / Case200-SODIMM
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT18VDDF12872HY-335J1
Related LinksMT18VDDF12, MT18VDDF12872HY-335J1 Datasheet, Micron Technology Distributor
MT18VDDF12872HY-335J1 Details Description
Related parts for MT18VDDF12872HY-335J1
RES SMD 17.8 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MINI ROD HSG SR 18 AWG datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
EVAL MODULE PRO AUDIO datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 7A 48V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 115MA 5.8 OHM TH datasheet.pdf
Connector Socket 44 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf