Micron Technology MT28F320J3BS-11 ET
MT28F320J3BS-11 ET picture photo
Mfg. Part Number
MT28F320J3BS-11 ET
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC FLASH 32MBIT 110NS 64FBGA
Datasheet Download
MT28F320J3BS-11 ET.pdf
Availability of MT28F320J3BS-11 ET
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MT28F320J3BS-11 ET Order Process
Ship out your order
Specifications of MT28F320J3BS-11 ET
Internal Part NumberEIS-MT28F320J3BS-11 ET
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)4 (72 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingBulk
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH
Memory Size32M (4M x 8, 2M x 16)
Speed110ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case64-FBGA
Supplier Device Package64-FBGA (10x13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT28F320J3BS-11 ET
Related LinksMT28F320J, MT28F320J3BS-11 ET Datasheet, Micron Technology Distributor
MT28F320J3BS-11 ET Details Description
Related parts for MT28F320J3BS-11 ET
RES 887 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MPU 16-BIT 5V 25MHZ 100-SQFP datasheet.pdf
CONV DC-DC 100W 24VIN 12VOUT SGL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENS PROX M12 5MM AC2W-NO UNSHLD datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPST-NC 11A QC TERM datasheet.pdf
IC MPU I.MX31 532MHZ 473MAPBGA datasheet.pdf
CABLE 25COND 20AWG SLATE 500' datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS SQ FLNG W/PIN datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.5A 8HTSOP datasheet.pdf