Micron Technology MT29F128G08AKCABH2-10ITZ:A
MT29F128G08AKCABH2-10ITZ:A picture photo
Mfg. Part Number
MT29F128G08AKCABH2-10ITZ:A
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC FLASH 128GBIT TBGA
Datasheet Download
MT29F128G08AKCABH2-10ITZ:A.pdf
Availability of MT29F128G08AKCABH2-10ITZ:A
QUANTITY
MT29F128G08AKCABH2-10ITZ:A Order Process
Ship out your order
Specifications of MT29F128G08AKCABH2-10ITZ:A
Internal Part NumberEIS-MT29F128G08AKCABH2-10ITZ:A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingBulk
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NAND
Memory Size128G (16G x 8)
Speed-
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-TBGA
Supplier Device Package100-TBGA (12x18)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT29F128G08AKCABH2-10ITZ:A
Related LinksMT29F128G08AK, MT29F128G08AKCABH2-10ITZ:A Datasheet, Micron Technology Distributor
MT29F128G08AKCABH2-10ITZ:A Details Description
Related parts for MT29F128G08AKCABH2-10ITZ:A
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 4V 20% 1206 datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
RES SMD 12.1K OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 4.64K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 1A DO204AL datasheet.pdf