Micron Technology MT29F128G08AUCBBH3-12:B
MT29F128G08AUCBBH3-12:B picture photo
Mfg. Part Number
MT29F128G08AUCBBH3-12:B
Datasheet Download
MT29F128G08AUCBBH3-12:B.pdf
Availability of MT29F128G08AUCBBH3-12:B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MT29F128G08AUCBBH3-12:B Order Process
Ship out your order
Specifications of MT29F128G08AUCBBH3-12:B
Internal Part NumberEIS-MT29F128G08AUCBBH3-12:B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 27/Apr/2011
PCN Assembly/OriginFab Site Transistion 19/Nov/2013
Series-
PackagingBulk
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-LBGA
Supplier Device Package100-LBGA (12x18)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT29F128G08AUCBBH3-12:B
Related LinksMT29F128G08, MT29F128G08AUCBBH3-12:B Datasheet, Micron Technology Distributor
MT29F128G08AUCBBH3-12:B Details Description
Related parts for MT29F128G08AUCBBH3-12:B
RES SMD 13.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V/2.8V 0.3A 10MLF datasheet.pdf
RESISTOR 12K OHM 1/16W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES FLAMEPROOF 3W 100 OHM 5% datasheet.pdf
IC OPAMP GP 500KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS SKT datasheet.pdf
RFSW,PSA,SH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf