Micron Technology MT29F256G08CKCABH2-10Z:A
MT29F256G08CKCABH2-10Z:A picture photo
Mfg. Part Number
MT29F256G08CKCABH2-10Z:A
Brief Description
IC FLASH 256GBIT
Datasheet Download
MT29F256G08CKCABH2-10Z:A.pdf
Availability of MT29F256G08CKCABH2-10Z:A
QUANTITY
MT29F256G08CKCABH2-10Z:A Order Process
Ship out your order
Specifications of MT29F256G08CKCABH2-10Z:A
Internal Part NumberEIS-MT29F256G08CKCABH2-10Z:A
Series-
PackagingTube
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NAND
Memory Size256G (32G x 8)
Speed-
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-TBGA
Supplier Device Package100-TBGA (12x18)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT29F256G08CKCABH2-10Z:A
Related LinksMT29F256G08C, MT29F256G08CKCABH2-10Z:A Datasheet, Micron Technology Distributor
MT29F256G08CKCABH2-10Z:A Details Description
Related parts for MT29F256G08CKCABH2-10Z:A
CONN HEADER .100 SINGL STR 17POS datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO220F datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10V 20% RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 942 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
AML51 BUTTON FOR SWES/INDICATORS datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
BERGSTIK II 0.100" DUAL ST datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
30UF 25V 6.3X17.5 85C AXI datasheet.pdf