Micron Technology MT29F512G08CUCABH3-10ITZ:A
MT29F512G08CUCABH3-10ITZ:A picture photo
Mfg. Part Number
MT29F512G08CUCABH3-10ITZ:A
Brief Description
IC FLASH 512GBIT LBGA
Datasheet Download
MT29F512G08CUCABH3-10ITZ:A.pdf
Availability of MT29F512G08CUCABH3-10ITZ:A
QUANTITY
MT29F512G08CUCABH3-10ITZ:A Order Process
Ship out your order
Specifications of MT29F512G08CUCABH3-10ITZ:A
Internal Part NumberEIS-MT29F512G08CUCABH3-10ITZ:A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
Series-
PackagingTube
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NAND
Memory Size512G (64G x 8)
Speed-
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LBGA
Supplier Device Package100-LBGA (12x18)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT29F512G08CUCABH3-10ITZ:A
Related LinksMT29F512G08CU, MT29F512G08CUCABH3-10ITZ:A Datasheet, Micron Technology Distributor
MT29F512G08CUCABH3-10ITZ:A Details Description
Related parts for MT29F512G08CUCABH3-10ITZ:A
RES CHAS MNT 150 OHM 1% 25W datasheet.pdf
CONN HEADER 200POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 8B 20TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 136VWM 219VC SMD datasheet.pdf
PHOTODIODE PIN IR 4.8MM CYL CLR datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
ANT 1850-1990MHZ 6DBI N FEMALE datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301 1-50' YELLOW datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS CABLE SKT datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
10UF 100V 5X11 datasheet.pdf