Micron Technology MT29F512G08CUCABH3-12ITZ:A
MT29F512G08CUCABH3-12ITZ:A picture photo
Mfg. Part Number
MT29F512G08CUCABH3-12ITZ:A
Brief Description
IC FLASH 512GBIT
Datasheet Download
MT29F512G08CUCABH3-12ITZ:A.pdf
Availability of MT29F512G08CUCABH3-12ITZ:A
QUANTITY
MT29F512G08CUCABH3-12ITZ:A Order Process
Ship out your order
Specifications of MT29F512G08CUCABH3-12ITZ:A
Internal Part NumberEIS-MT29F512G08CUCABH3-12ITZ:A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
Series-
PackagingTube
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NAND
Memory Size512G (64G x 8)
Speed-
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-LBGA
Supplier Device Package100-LBGA (12x18)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT29F512G08CUCABH3-12ITZ:A
Related LinksMT29F512G08CU, MT29F512G08CUCABH3-12ITZ:A Datasheet, Micron Technology Distributor
MT29F512G08CUCABH3-12ITZ:A Details Description
Related parts for MT29F512G08CUCABH3-12ITZ:A
RES SMD 29.4K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 44.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 4.42K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
LED FBR OPTC GAAIAS HS TO-46 datasheet.pdf
CAP ALUM 780UF 7.5V RADIAL datasheet.pdf
POT 100 OHM 1W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
RES CHAS MNT 47 OHM 5% 250W datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.35A 215 MOHM datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC 45 BLK 23POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf