Micron Technology MT29F64G08CBABBWP-12:B TR
MT29F64G08CBABBWP-12:B TR picture photo
Mfg. Part Number
MT29F64G08CBABBWP-12:B TR
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC FLASH 64GBIT 48TSOP
Datasheet Download
MT29F64G08CBABBWP-12:B TR.pdf
Availability of MT29F64G08CBABBWP-12:B TR
QUANTITY
MT29F64G08CBABBWP-12:B TR Order Process
Ship out your order
Specifications of MT29F64G08CBABBWP-12:B TR
Internal Part NumberEIS-MT29F64G08CBABBWP-12:B TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NAND
Memory Size64G (8G x 8)
Speed-
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case48-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)
Supplier Device Package48-TSOP I
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT29F64G08CBABBWP-12:B TR
Related LinksMT29F64G08CB, MT29F64G08CBABBWP-12:B TR Datasheet, Micron Technology Distributor
MT29F64G08CBABBWP-12:B TR Details Description
Related parts for MT29F64G08CBABBWP-12:B TR
IC MCU 8BIT 3KB OTP 28SDIP datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC CONFIG MULTIPLE FUNCT US8 datasheet.pdf
HEADER 18POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
RES 360 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
RING BZD INSULKRIMP(190710313) datasheet.pdf
RES CHAS MNT 66.5 OHM 1% 5W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf