Micron Technology MT45W4MW16BBB-706 L WT
MT45W4MW16BBB-706 L WT picture photo
Mfg. Part Number
MT45W4MW16BBB-706 L WT
Brief Description
IC PSRAM 64MBIT 70NS 54VFBGA
Datasheet Download
MT45W4MW16BBB-706 L WT.pdf
Availability of MT45W4MW16BBB-706 L WT
QUANTITY
MT45W4MW16BBB-706 L WT Order Process
Ship out your order
Specifications of MT45W4MW16BBB-706 L WT
Internal Part NumberEIS-MT45W4MW16BBB-706 L WT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Memory TypePSRAM (Page)
Memory Size64M (4M x 16)
Speed70ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.95 V
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT45W4MW16BBB-706 L WT
Related LinksMT45W4MW16B, MT45W4MW16BBB-706 L WT Datasheet, Micron Technology Distributor
MT45W4MW16BBB-706 L WT Details Description
Related parts for MT45W4MW16BBB-706 L WT
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
IC SW ANLG CMOS SPST N/C 16-DIP datasheet.pdf
LAMP CCFL 1975V 3.0MM X 380MM datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 8-DIP datasheet.pdf
RES 60.4 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS PIN datasheet.pdf
BUMPER CYLINDRICAL 0.5" DIA CLR datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE 120000 UH 25% datasheet.pdf