Micron Technology MT46H16M32LFCM-6 TR
MT46H16M32LFCM-6 TR picture photo
Mfg. Part Number
MT46H16M32LFCM-6 TR
Datasheet Download
MT46H16M32LFCM-6 TR.pdf
Availability of MT46H16M32LFCM-6 TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MT46H16M32LFCM-6 TR Order Process
Ship out your order
Specifications of MT46H16M32LFCM-6 TR
Internal Part NumberEIS-MT46H16M32LFCM-6 TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeMobile LPDDR SDRAM
Memory Size512M (16M x 32)
Speed166MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.95 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case90-VFBGA
Supplier Device Package90-VFBGA (10x13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT46H16M32LFCM-6 TR
Related LinksMT46H16M3, MT46H16M32LFCM-6 TR Datasheet, Micron Technology Distributor
MT46H16M32LFCM-6 TR Details Description
Related parts for MT46H16M32LFCM-6 TR
MOSFET 2N-CH 600V 39A SP1 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 100A TO220-3 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS 45DEG 3.81MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW UMT3F datasheet.pdf
IC ENCORE MCU 8K FLASH 20SSOP datasheet.pdf
OSC MEMS 24.000MHZ H/LV-CMOS SMD datasheet.pdf
RES 2.37M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 16A datasheet.pdf
TVP00RW-11-99P W/PC CONTACTS datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf