Micron Technology MT46H32M32LFJG-6:A TR
MT46H32M32LFJG-6:A TR picture photo
Mfg. Part Number
MT46H32M32LFJG-6:A TR
Brief Description
IC LPDDR SDRAM 1GBIT 168BGA
Datasheet Download
MT46H32M32LFJG-6:A TR.pdf
Availability of MT46H32M32LFJG-6:A TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MT46H32M32LFJG-6:A TR Order Process
Ship out your order
Specifications of MT46H32M32LFJG-6:A TR
Internal Part NumberEIS-MT46H32M32LFJG-6:A TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 31/Oct/2009
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeMobile LPDDR SDRAM
Memory Size1G (32M x 32)
Speed166MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.95 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case168-VFBGA
Supplier Device Package168-VFBGA (12x12)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT46H32M32LFJG-6:A TR
Related LinksMT46H32M32, MT46H32M32LFJG-6:A TR Datasheet, Micron Technology Distributor
MT46H32M32LFJG-6:A TR Details Description
Related parts for MT46H32M32LFJG-6:A TR
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
Crystal 7.3728MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -10°C - 60°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CONN HOUSING 32POS .100 POL DUAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 3.3K OHM 9SIP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU W/WD SOT23-6 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 9POS .35M datasheet.pdf
RES SMD 25K OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf