Amphenol Aerospace Operations TVP00DT-25-24AA
TVP00DT-25-24AA picture photo
Mfg. Part Number
TVP00DT-25-24AA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 24C 12#16 12#12 PIN RECP
Datasheet Download
TVP00DT-25-24AA.pdf
Availability of TVP00DT-25-24AA
QUANTITY
TVP00DT-25-24AA Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00DT-25-24AA
Internal Part NumberEIS-TVP00DT-25-24AA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00DT-25-24AA
Related LinksTVP00DT, TVP00DT-25-24AA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00DT-25-24AA Details Description
Related parts for TVP00DT-25-24AA
TERM BLOCK PLUG 22POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 15.8K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 24-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 37MM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB datasheet.pdf
HALF HARNESS SUPPORT datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf