Micron Technology MT46V32M16BN-5B IT:F
MT46V32M16BN-5B IT:F picture photo
Mfg. Part Number
MT46V32M16BN-5B IT:F
Brief Description
IC DDR SDRAM 512MBIT 5NS 60FBGA
Datasheet Download
MT46V32M16BN-5B IT:F.pdf
Availability of MT46V32M16BN-5B IT:F
QUANTITY
MT46V32M16BN-5B IT:F Order Process
Ship out your order
Specifications of MT46V32M16BN-5B IT:F
Internal Part NumberEIS-MT46V32M16BN-5B IT:F
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLDDR Die T37Z to T67A 12/Aug/2011
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeDDR SDRAM
Memory Size512M (32M x 16)
Speed5ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.5 V ~ 2.7 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case60-TFBGA
Supplier Device Package60-FBGA (10x12.5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT46V32M16BN-5B IT:F
Related LinksMT46V32M16, MT46V32M16BN-5B IT:F Datasheet, Micron Technology Distributor
MT46V32M16BN-5B IT:F Details Description
Related parts for MT46V32M16BN-5B IT:F
CONN F PLUG STR 75 OHM datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMP FOR 18-24AWG datasheet.pdf
SW KEY TUBULAR HIGH SECURITY #35 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V 5% BP 1210 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 120V datasheet.pdf
BCZ 3.81/14/270 SN OR BX datasheet.pdf
IC FLASH PSRAM 160M datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 100W datasheet.pdf
CAP POLYMER 560UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf