Micron Technology MT46V32M4P-6T:D TR
MT46V32M4P-6T:D TR picture photo
Mfg. Part Number
MT46V32M4P-6T:D TR
Brief Description
IC DDR SDRAM 128MBIT 6NS 66TSOP
Datasheet Download
MT46V32M4P-6T:D TR.pdf
Availability of MT46V32M4P-6T:D TR
QUANTITY
MT46V32M4P-6T:D TR Order Process
Ship out your order
Specifications of MT46V32M4P-6T:D TR
Internal Part NumberEIS-MT46V32M4P-6T:D TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeDDR SDRAM
Memory Size128M (32Mx4)
Speed6ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.3 V ~ 2.7 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case66-TSSOP (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package66-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT46V32M4P-6T:D TR
Related LinksMT46V32M4, MT46V32M4P-6T:D TR Datasheet, Micron Technology Distributor
MT46V32M4P-6T:D TR Details Description
Related parts for MT46V32M4P-6T:D TR
IC REG LDO 3.2V 0.2A 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 10V 0.15A 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 4.7MH 210MA 7.6 OHM TH datasheet.pdf
CONN FERRULE 6AWG GREEN datasheet.pdf
RES 562 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 14.3 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
LED XLAMP 2700K WHITE 36V SMD datasheet.pdf
CAP FILM 180NF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf