Micron Technology MT46V32M8FG-6:G TR
MT46V32M8FG-6:G TR picture photo
Mfg. Part Number
MT46V32M8FG-6:G TR
Brief Description
IC DDR SDRAM 256MBIT 6NS 60FBGA
Datasheet Download
MT46V32M8FG-6:G TR.pdf
Availability of MT46V32M8FG-6:G TR
QUANTITY
MT46V32M8FG-6:G TR Order Process
Ship out your order
Specifications of MT46V32M8FG-6:G TR
Internal Part NumberEIS-MT46V32M8FG-6:G TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeDDR SDRAM
Memory Size256M (32M x 8)
Speed6ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.3 V ~ 2.7 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case60-FBGA
Supplier Device Package60-FBGA (8x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT46V32M8FG-6:G TR
Related LinksMT46V32M8, MT46V32M8FG-6:G TR Datasheet, Micron Technology Distributor
MT46V32M8FG-6:G TR Details Description
Related parts for MT46V32M8FG-6:G TR
TRANS NPN 100V 0.5A SOT23-3 datasheet.pdf
RES 576K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
IC OPAMP VGA 195MHZ 32LFCSP datasheet.pdf
IC POT DGTL SNGL 10K SPI 8MSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 30VC 8SOIC datasheet.pdf
C/A,2.0MM,RISER,XG,AQUA,LC-SC datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 5% 2W 2616 datasheet.pdf