Micron Technology MT46V32M8TG-75:G TR
MT46V32M8TG-75:G TR picture photo
Mfg. Part Number
MT46V32M8TG-75:G TR
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC DDR SDRAM 256MBIT 66TSOP
Datasheet Download
MT46V32M8TG-75:G TR.pdf
Availability of MT46V32M8TG-75:G TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MT46V32M8TG-75:G TR Order Process
Ship out your order
Specifications of MT46V32M8TG-75:G TR
Internal Part NumberEIS-MT46V32M8TG-75:G TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeDDR SDRAM
Memory Size256M (32M x 8)
Speed7.5ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.3 V ~ 2.7 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case66-TSSOP (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package66-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT46V32M8TG-75:G TR
Related LinksMT46V32M8, MT46V32M8TG-75:G TR Datasheet, Micron Technology Distributor
MT46V32M8TG-75:G TR Details Description
Related parts for MT46V32M8TG-75:G TR
CABLE STAND WECO TO 75OHM BNC datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
IC TXRX RS232 INTELLIGNT 28TSSOP datasheet.pdf
DSUB 3W3 F PCB G50 L/C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
WASHER FLAT RETAINING 3/8 NYLON datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 220MA 14.95 OHM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 10A 4VSON datasheet.pdf