Micron Technology MT47H128M8B7-37E:A TR
MT47H128M8B7-37E:A TR picture photo
Mfg. Part Number
MT47H128M8B7-37E:A TR
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC DDR2 SDRAM 1GBIT 3.75NS 92BGA
Datasheet Download
MT47H128M8B7-37E:A TR.pdf
Availability of MT47H128M8B7-37E:A TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MT47H128M8B7-37E:A TR Order Process
Ship out your order
Specifications of MT47H128M8B7-37E:A TR
Internal Part NumberEIS-MT47H128M8B7-37E:A TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeDDR2 SDRAM
Memory Size1G (128M x 8)
Speed3.75ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.9 V
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case92-FBGA
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT47H128M8B7-37E:A TR
Related LinksMT47H128M8, MT47H128M8B7-37E:A TR Datasheet, Micron Technology Distributor
MT47H128M8B7-37E:A TR Details Description
Related parts for MT47H128M8B7-37E:A TR
RELAY GEN PURPOSE SPDT 2A 24V datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 26POS datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .015-.020" .060" datasheet.pdf
CONN 2MM HM RCPT 125POS R/A GOLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
DISPLAY 7SEG ALGAAS CA 0.4" datasheet.pdf
LED 7-SEG 3DIGIT YLW 0.56" CC datasheet.pdf
RES SMD 221K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
CONN DSUB 37POS M PC TIN GI datasheet.pdf