Micron Technology MT47H32M16CC-5E IT:B TR
MT47H32M16CC-5E IT:B TR picture photo
Mfg. Part Number
MT47H32M16CC-5E IT:B TR
Brief Description
IC DDR2 SDRAM 512MBIT 5NS 84FBGA
Datasheet Download
MT47H32M16CC-5E IT:B TR.pdf
Availability of MT47H32M16CC-5E IT:B TR
QUANTITY
MT47H32M16CC-5E IT:B TR Order Process
Ship out your order
Specifications of MT47H32M16CC-5E IT:B TR
Internal Part NumberEIS-MT47H32M16CC-5E IT:B TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeDDR2 SDRAM
Memory Size512M (32M x 16)
Speed5ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.9 V
Operating Temperature-40°C ~ 95°C
Package / Case84-TFBGA
Supplier Device Package84-FBGA (12x12.5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT47H32M16CC-5E IT:B TR
Related LinksMT47H32M16C, MT47H32M16CC-5E IT:B TR Datasheet, Micron Technology Distributor
MT47H32M16CC-5E IT:B TR Details Description
Related parts for MT47H32M16CC-5E IT:B TR
ENCODER OPTICAL 128PPR PC MNT datasheet.pdf
FUSE GLASS 400MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
FUSE GLASS 125MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
SENSOR I/O CONNECTOR datasheet.pdf
IC FPGA 80 I/O 132QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 54.9K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 4POS SLD CUP datasheet.pdf
CONN HDR 39POS 0.200 T/H datasheet.pdf
IC SELECTOR 2:1 14GBPS datasheet.pdf
OSC XO 16.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf