Micron Technology MT48H16M32L2F5-10 IT TR
MT48H16M32L2F5-10 IT TR picture photo
Mfg. Part Number
MT48H16M32L2F5-10 IT TR
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SDRAM 512MBIT 100MHZ 90VFBGA
Datasheet Download
MT48H16M32L2F5-10 IT TR.pdf
Availability of MT48H16M32L2F5-10 IT TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MT48H16M32L2F5-10 IT TR Order Process
Ship out your order
Specifications of MT48H16M32L2F5-10 IT TR
Internal Part NumberEIS-MT48H16M32L2F5-10 IT TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeMobile LPSDR SDRAM
Memory Size512M (16M x 32)
Speed100MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.9 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case90-VFBGA
Supplier Device Package90-VFBGA (8x13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT48H16M32L2F5-10 IT TR
Related LinksMT48H16M32L, MT48H16M32L2F5-10 IT TR Datasheet, Micron Technology Distributor
MT48H16M32L2F5-10 IT TR Details Description
Related parts for MT48H16M32L2F5-10 IT TR
RES SMD 1.6 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC POT DGTL 256TP LN LP 14-TSSOP datasheet.pdf
SUREPUNCH PRO PDT W/DBL 110BLADE datasheet.pdf
COUNTER LCD 6 CHAR 12-24V PNL MT datasheet.pdf
LED PNL IND 6MM YLW 2V PROTRUD datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 75.000MHZ PECL SMD datasheet.pdf
RES 6.19M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IC FRAM 1MBIT 3.4MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 56POS datasheet.pdf