Micron Technology MT48H16M32LFCM-75:A TR
MT48H16M32LFCM-75:A TR picture photo
Mfg. Part Number
MT48H16M32LFCM-75:A TR
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SDRAM 512MBIT 133MHZ 90VFBGA
Datasheet Download
MT48H16M32LFCM-75:A TR.pdf
Availability of MT48H16M32LFCM-75:A TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MT48H16M32LFCM-75:A TR Order Process
Ship out your order
Specifications of MT48H16M32LFCM-75:A TR
Internal Part NumberEIS-MT48H16M32LFCM-75:A TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeMobile LPSDR SDRAM
Memory Size512M (16M x 32)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.95 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case90-VFBGA
Supplier Device Package90-VFBGA (10x13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT48H16M32LFCM-75:A TR
Related LinksMT48H16M32L, MT48H16M32LFCM-75:A TR Datasheet, Micron Technology Distributor
MT48H16M32LFCM-75:A TR Details Description
Related parts for MT48H16M32LFCM-75:A TR
LED CBI 5MM WHT WATER CLR 0.800" datasheet.pdf
DIODE MODULE 45V 300A 2TOWER datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 3.5MM datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 4.74 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
SYPCEMKAB.HAN-Q4/2 KU.4QMM PCI+B datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 1W datasheet.pdf
FUSE GLASS 20A 32V 3AB 3AG datasheet.pdf