Micron Technology MT48H4M32LFB5-6:K
MT48H4M32LFB5-6:K picture photo
Mfg. Part Number
MT48H4M32LFB5-6:K
Brief Description
IC SDRAM 128MBIT 166MHZ 90VFBGA
Datasheet Download
MT48H4M32LFB5-6:K.pdf
Availability of MT48H4M32LFB5-6:K
QUANTITY
MT48H4M32LFB5-6:K Order Process
Ship out your order
Specifications of MT48H4M32LFB5-6:K
Internal Part NumberEIS-MT48H4M32LFB5-6:K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOL95nm Y35M Product 08/Jan/2013
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeMobile LPSDR SDRAM
Memory Size128M (4M x 32)
Speed166MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.95 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case90-VFBGA
Supplier Device Package90-VFBGA (8x13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT48H4M32LFB5-6:K
Related LinksMT48H4M3, MT48H4M32LFB5-6:K Datasheet, Micron Technology Distributor
MT48H4M32LFB5-6:K Details Description
Related parts for MT48H4M32LFB5-6:K
IC SWITCH SPDT 6MICROPAK datasheet.pdf
TSPD BIDIRECT 100A 65V SMB datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC CDC 12BIT 2/4CH 10MSOP datasheet.pdf
THERMOELECT ASSY DIRECT AIR 3.9A datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 36-QFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS SKT datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 32POS TIN datasheet.pdf
MINI LATCH HSG 0.100" POL datasheet.pdf
MOD DIODE 400V 320A MAGN-A-PAK datasheet.pdf