Micron Technology MT48LC64M8A2TG-75 L:C TR
MT48LC64M8A2TG-75 L:C TR picture photo
Mfg. Part Number
MT48LC64M8A2TG-75 L:C TR
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SDRAM 512MBIT 133MHZ 54TSOP
Datasheet Download
MT48LC64M8A2TG-75 L:C TR.pdf
Availability of MT48LC64M8A2TG-75 L:C TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MT48LC64M8A2TG-75 L:C TR Order Process
Ship out your order
Specifications of MT48LC64M8A2TG-75 L:C TR
Internal Part NumberEIS-MT48LC64M8A2TG-75 L:C TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)4 (72 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSDRAM
Memory Size512M (64M x 8)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case54-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package54-TSOP II
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT48LC64M8A2TG-75 L:C TR
Related LinksMT48LC64M8A2, MT48LC64M8A2TG-75 L:C TR Datasheet, Micron Technology Distributor
MT48LC64M8A2TG-75 L:C TR Details Description
Related parts for MT48LC64M8A2TG-75 L:C TR
RES 9K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 500MA 250VAC 2AG datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TRIAC 800V 12A TO220AB datasheet.pdf
RES SMD 1.21KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
KK 100 HDR POL VERT BWR 31POS datasheet.pdf
RES 54.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 62POS DR LOW P datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf