Micron Technology MT48V8M16LFB4-10 IT:G
MT48V8M16LFB4-10 IT:G picture photo
Mfg. Part Number
MT48V8M16LFB4-10 IT:G
Brief Description
IC SDRAM 128MBIT 100MHZ 54VFBGA
Datasheet Download
MT48V8M16LFB4-10 IT:G.pdf
Availability of MT48V8M16LFB4-10 IT:G
QUANTITY
MT48V8M16LFB4-10 IT:G Order Process
Ship out your order
Specifications of MT48V8M16LFB4-10 IT:G
Internal Part NumberEIS-MT48V8M16LFB4-10 IT:G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Memory TypeMobile LPSDR SDRAM
Memory Size128M (8M x 16)
Speed100MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.3 V ~ 2.7 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case54-VFBGA
Supplier Device Package54-VFBGA (8x8)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT48V8M16LFB4-10 IT:G
Related LinksMT48V8M16L, MT48V8M16LFB4-10 IT:G Datasheet, Micron Technology Distributor
MT48V8M16LFB4-10 IT:G Details Description
Related parts for MT48V8M16LFB4-10 IT:G
FLEX CABLE - AFG12A/AF12/AFE12T datasheet.pdf
IC OPAMP GP 90MHZ 8SO datasheet.pdf
Connector Header 10 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
TERM RING 16-14AWG #5/16 SOLIS datasheet.pdf
RELAY UNIT 12STEP 100VAC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CABLE CONN 3POLE datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ10B PG16 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB datasheet.pdf
MICRO 9 M 18" RBW JACKS datasheet.pdf