Micron Technology MT48V8M16LFF4-10 IT:G
MT48V8M16LFF4-10 IT:G picture photo
Mfg. Part Number
MT48V8M16LFF4-10 IT:G
Brief Description
IC SDRAM 128MBIT 100MHZ 54VFBGA
Datasheet Download
MT48V8M16LFF4-10 IT:G.pdf
Availability of MT48V8M16LFF4-10 IT:G
QUANTITY
MT48V8M16LFF4-10 IT:G Order Process
Ship out your order
Specifications of MT48V8M16LFF4-10 IT:G
Internal Part NumberEIS-MT48V8M16LFF4-10 IT:G
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Memory TypeMobile LPSDR SDRAM
Memory Size128M (8M x 16)
Speed100MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.3 V ~ 2.7 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case54-VFBGA
Supplier Device Package54-VFBGA (8x8)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT48V8M16LFF4-10 IT:G
Related LinksMT48V8M16L, MT48V8M16LFF4-10 IT:G Datasheet, Micron Technology Distributor
MT48V8M16LFF4-10 IT:G Details Description
Related parts for MT48V8M16LFF4-10 IT:G
DIODE GEN PURP 300V 1A SMA datasheet.pdf
SPEED FORCE REPAIR KIT datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10V 20% 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.05K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
EDGECARD PCI 184POS .050 R/A 5V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DRESS NUT 34A SERIES datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
TRIAC 600V 12A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.0051UF RADIAL datasheet.pdf