TE Connectivity Raychem Cable Protection MT5000-3/32-4-SP
MT5000-3/32-4-SP picture photo
Mfg. Part Number
MT5000-3/32-4-SP
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Tubing
Brief Description
HEAT SHRINK TUBING
Datasheet Download
MT5000-3/32-4-SP.pdf
Availability of MT5000-3/32-4-SP
QUANTITY
MT5000-3/32-4-SP Order Process
Ship out your order
Specifications of MT5000-3/32-4-SP
Internal Part NumberEIS-MT5000-3/32-4-SP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Tubing
SeriesMT5000
TypeTubing, Flexible
Shrinkage Ratio2 to 1
Length-
Inner Diameter - Supplied0.093" (2.4mm)
Inner Diameter - Recovered0.047" (1.2mm)
Recovered Wall Thickness0.020" (0.51mm)
MaterialPolyolefin (PO)
FeaturesFluid Resistant
ColorYellow
Operating Temperature-70°C ~ 105°C
Shrink Temperature110°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT5000-3/32-4-SP
MT5000-3/32-4-SP Details Description
Related parts for MT5000-3/32-4-SP
IC 8051 MCU 8K FLASH 28MLP datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 500MW DO35 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 100KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 20SOIC datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 13.5-17 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONN FERRULE DIN 2/0AWG YELLOW datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
COSSE RCT datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
3300UF 50V 22X40MM 85C 12000H datasheet.pdf