Multi-Tech Systems, Inc. MT5600BR-V92
MT5600BR-V92 picture photo
Mfg. Part Number
MT5600BR-V92
Manufacturer
Product Category
Modems
Brief Description
MODEM V.92 56K RACK
Datasheet Download
MT5600BR-V92.pdf
Availability of MT5600BR-V92
QUANTITY
MT5600BR-V92 Order Process
Ship out your order
Specifications of MT5600BR-V92
Internal Part NumberEIS-MT5600BR-V92
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLCC1600 Series EOL 2/Nov/2015
Standard Package6
Category Computers, Office - Components, Accessories
FamilyModems
SeriesCC1600
PackagingBulk
Data FormatV.92
Baud Rates-
Voltage - Supply±15 V, 5 V
Mounting TypeSocket
Package / CaseBox
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT5600BR-V92
Related LinksMT5600, MT5600BR-V92 Datasheet, Multi-Tech Systems, Inc. Distributor
MT5600BR-V92 Details Description
Related parts for MT5600BR-V92
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS FLANGED SKT datasheet.pdf
Crystal 22.5792MHz 20ppm 8pF 60 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 47K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 1W .25% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 3.1A 50 MOHM TH datasheet.pdf