Micron Technology MT8VDDT3264HDY-40BK1
MT8VDDT3264HDY-40BK1 picture photo
Mfg. Part Number
MT8VDDT3264HDY-40BK1
Brief Description
MODULE DDR SDRAM 256MB 200SODIMM
Datasheet Download
MT8VDDT3264HDY-40BK1.pdf
Availability of MT8VDDT3264HDY-40BK1
QUANTITY
MT8VDDT3264HDY-40BK1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MT8VDDT3264HDY-40BK1
Internal Part NumberEIS-MT8VDDT3264HDY-40BK1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLDDR Die T36A to T66A 12/Aug/2011
95nm 256Mb (T36A) Devices 12/Aug/2011
Series-
Memory TypeDDR SDRAM
Memory Size256Mb
Speed400MT/s
Package / Case200-SODIMM
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT8VDDT3264HDY-40BK1
Related LinksMT8VDDT326, MT8VDDT3264HDY-40BK1 Datasheet, Micron Technology Distributor
MT8VDDT3264HDY-40BK1 Details Description
Related parts for MT8VDDT3264HDY-40BK1
CAP CER 10PF 500V 1111 datasheet.pdf
TOOL HANDLE PNEUMATIC W/O HEAD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 1.00 OHM 4W 5% RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 147MA 3.25 OHM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 90A TO252-3-313 datasheet.pdf
RES 4.42K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SCR 16A 600V TO220AB datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
TRANS 2PNP 50V 0.15A SM6 datasheet.pdf