Aptina-ON Semiconductor MT9D131L12STCH ES
MT9D131L12STCH ES picture photo
Mfg. Part Number
MT9D131L12STCH ES
Manufacturer
Product Category
Evaluation Boards - Sensors
Brief Description
KIT HEAD BOARD FOR MT9D131
Datasheet Download
MT9D131L12STCH ES.pdf
Availability of MT9D131L12STCH ES
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MT9D131L12STCH ES Order Process
Ship out your order
Specifications of MT9D131L12STCH ES
Internal Part NumberEIS-MT9D131L12STCH ES
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation Boards - Sensors
Series-
Sensor TypeCMOS Imaging, Color (RGB)
Sensing Range2 Megapixel
Interface-
Sensitivity15 fps
Voltage - Supply2.5 V ~ 3.1 V
Embedded-
Supplied ContentsSensor Headboard with Lens
Utilized IC / PartMT9D131
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT9D131L12STCH ES
Related LinksMT9D131L, MT9D131L12STCH ES Datasheet, Aptina-ON Semiconductor Distributor
MT9D131L12STCH ES Details Description
Related parts for MT9D131L12STCH ES
Connector Receptacle 82 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 12A 600VAC 170VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 7.5VOUT 25W datasheet.pdf
PELTIR ET19,35,F1N,0612,GG,W2.25 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
5UF 200V 9.525X20.625 85C AXI datasheet.pdf