Micron Technology MT9HTF12872Y-40ED1
MT9HTF12872Y-40ED1 picture photo
Mfg. Part Number
MT9HTF12872Y-40ED1
Manufacturer
Product Category
Memory - Modules
Brief Description
MODULE SDRAM DDR2 1GB 240DIMM
Datasheet Download
MT9HTF12872Y-40ED1.pdf
Availability of MT9HTF12872Y-40ED1
QUANTITY
MT9HTF12872Y-40ED1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MT9HTF12872Y-40ED1
Internal Part NumberEIS-MT9HTF12872Y-40ED1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Memory Cards, Modules
FamilyMemory - Modules
Series-
Memory TypeDDR2 SDRAM
Memory Size1GB
Speed400MT/s
Package / Case240-DIMM
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT9HTF12872Y-40ED1
Related LinksMT9HTF128, MT9HTF12872Y-40ED1 Datasheet, Micron Technology Distributor
MT9HTF12872Y-40ED1 Details Description
Related parts for MT9HTF12872Y-40ED1
CABLE TIE HEAVY 120LB 14.5" datasheet.pdf
TRANS NPN 10V 2A TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 52.3 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 17POS 2MM T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 63V AXIAL datasheet.pdf
CBL PROG DSUB25 2M PC98 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 60MM datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 2.0 4 Position Through Hole, Right Angle, Vertical datasheet.pdf
PNL MNT TIE W/OPILOT 14.8L 376MM datasheet.pdf